5 лютого школи Первомайського району приєдналися до Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг

До Дня безпечного інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема в Україні, в школах Первомайського району пройшла Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг та урок для підлітків «Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

З МОН повідомляють: щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують доступ до мережі інтернет. Разом із тим збільшується кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг та вимагання. Налагоджуючи довірливі стосунки з дитиною та використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи приватні інтимні зустрічі.

До Мигіївської школи завітали фахівці Служби у справах дітей

«Наша мета – захистити дітей від сексуальних ризиків. Сьогодні ми не можемо їх сховати під ковпаком та ізолювати від шкідливої інформації. Однак ми маємо говорити із ними, розповідати про складні теми, будувати довіру. Окрім цього, дорослі також часто потребують більшої обізнаності, тому ми просимо усіх максимально поширити оприлюднену тематичну інформацію», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Матеріали до уроку розробила Анастасія Дьякова, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

Ознайомитись та завантажити матеріали можна за посиланням.

Урок отримав схвалення Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 28.01.2019 № 22.1/12-Г-21) та рекомендований до проведення в 7-11 класах закладів загальної середньої освіти.