Як у Первомайському районі кращих читців обирали

Лютий 2019 року подарував освітянам «Поетичну пристань».

Довідково: обласний конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань» проводиться на виконання наказу МОН «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», з метою пошуку та підтримки талановитої, обдарованої молоді. Основні завдання конкурсу: формування національної свідомості школярів; розвиток любові дітей до Батьківщини, до національної мови, почуття патріотизму; виховування почуття патріотизму, громадянської відповідальності й активність, гордості за своїх славетних предків, нашу історію, культуру; патріотичне виховання учнів засобами української літературної творчості, виявлення творчих здібностей та обдарувань підростаючого покоління, підтримка талановитої молоді, гуртків художнього слова закладів загальної середньої та позашкільної освіти Миколаївської області.

Погожого зимового дня до великої зали Первомайської райради завітали юні конкурсанти, їхні наставники, шановне журі, голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Вовк та начальник відділу освіти Галина Давидова.

Всього у першому етапі конкурсу виявили бажання позмагатися 14 дітей та підлітків із 9 шкіл у двох вікових категоріях: від 10 до 14 років та від 15 до 18 років.

У складі журі працювали: Людмила Адабір (голова журі, вчитель Лисогірської ЗОШ №1), Людмила Дурачевська (методист РМК), Валентина Пономаренко (директор РЦДТ), Ніна Попик (інженер з охорони праці відділу освіти). Підраховувала та оголошувала оцінки, виставлені журі, організатор конкурсу Таміла Щеннікова (головний спеціаліст відділу освіти).

Після того, як на початку заходу відлунав гімн України, по кілька добрих слів учасникам сказали Володимир Вікторович Вовк та Галина Петрівна Давидова. І почалося…

Проникливі слова поезій. Музика. Акапельний спів. Шкала емоцій широченна – від сліз, суму до реготу.

Всі учасники виступили гарно, однак конкурс на те й конкурс, щоб перемога дісталася найсильнішим. Результати такі:

І вікова категорія

І місце — Анастасія Вдов, Кінецьпільська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Н. Кравцова.

ІІ місце — Віолета Вороновська, Підгороднянська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Т. Ткаченко.

ІІІ місце — Софія Руда, Софіївська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Л. Флоренко.

ІІ вікова категорія

І місце — Світлана Позняк, Софіївська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Л. Флоренко.

ІІ місце — Маргарита Подгороднюк, Романовобалківська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Л. Чепіжко.

ІІІ місце — Дмитро Чемиртон, Лисогірська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник О. Цепордей.

Всі учасники – і переможці, і ті, кому призового місця не дісталося – отримали грамоти та подарунки.